O firmie

ARIADNA S.A. Fabryka Nici jest obecnie jednym z największych producentów i eksporterów nici w Polsce. ARIADNA powstała w 1897 roku. Przełomowym momentem w najnowszej historii było przekształcenie firmy, z dniem 1 marca 1992 roku w spółkę akcyjną.

W 1995 roku znalazła się ona w gronie 512 najbardziej obiecujących przedsiębiorstw i została objęta Programem Powszechnej Prywatyzacji. Większość akcji należała do VII NFI im. Kazimierza Wielkiego.

Od grudnia 2008 roku głównym akcjonariuszem ARIADNY są Zakłady Przetwórcze Surowców Chemicznych i Mineralnych „PIOTROWICE” Sp. z o.o. w Piotrowicach.

ARIADNA S.A. Fabryka Nici jest Spółką Akcyjną zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Łodzi Śródmieścia w Łodzi w XX Wydziale KRS. Numer KRS: 0000019179. Kapitał zakładowy wynosi 1 474 237,80 zł. w całości wpłacony.
Numer NIP 728-013-22-48.

ARIADNA to nowoczesna fabryka, skupiająca w sobie doświadczenie, tradycję i własną filozofię produkcji, która od lat przyciąga klientów. Szacowny wiek fabryki obliguje do doskonałej jakości, solidności, dbałości o własną renomę i markę. Nici ARIADNY są wytwarzane według nowoczesnej, ekologicznej technologii, a bezpieczeństwo ich użytkowania zostało potwierdzone Certyfikatem Öko-Tex Standard 100 w I klasie produktów. Z pełnym zaangażowaniem budowane są długotrwałe relacje z klientami. Ścisła współpraca i wsłuchiwanie się w oczekiwania nabywców stały się inspiracją i pobudzają kreatywność, co pozwala szybko reagować na zmieniające się trendy w modzie. Wszystko to powoduje, że oferta ARIADNY jest tak bogata i różnorodna, a nici zdobyły uznanie na rynku krajowym i wśród rosnącej rzeszy klientów zagranicznych. Wysoka jakość nici łódzkiej fabryki zaowocowała prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami m.in.: dwa Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich, wyróżnienie w konkursie PRODUKT ROKU 2003 organizowanym przez miesięcznik „MEBLE PLUS”.

ARIADNA S.A. posiada wiele nagród i wyróżnień, m.in. jest pięciokrotnym laureatem konkursu „PRZEDSIĘBIORSTWO FAIR PLAY” i zdobywcą Złotej Statuetki "FAIR PLAY", a za dynamiczny rozwój otrzymała tytuł „GAZELA BIZNESU” za 2003r., 2004r., 2005 i 2014r.
W 2013 roku ARIADNA S.A. otrzymała także Nagrodę Gospodarczą Województwa Łódzkiego, która przyznawana jest firmom osiągającym doskonałe wyniki finansowe, wnoszącym znaczący wkład w rozwój regionu oraz dbającym o środowisko naturalne.

Dowiedz się więcej o naszej ofercie, pobierz katalog ARIADNY:

Katalog firmowy_2017.pdf Katalog firmowy_2017.pdf (3.2 MB)

Wróć